خودروویدئو

TF-X اولین خودروی پرنده‌ای که از ماه آینده فروخته می‌رسد

TF-X اولین خودروی پرنده جهان که می‌تواند در عرض کمتر از یک دقیقه به هواپیما تبدیل شود، از ماه آینده در آمریکا به فروش خواهد رسید.

به گزارش رپیدمگ و به نقل از دیلی‌میل، قرار است اولین خودروی پرنده جهان از ماه آینده در آمریکا به فروش برسد. این خودروی پرنده که هیبریدی است، ۲ جایگاه برای نشستن دارد و در عرض کمتر از یک دقیقه از حالت خودرویی به حالت پروازی درمی‌آید. زمان تحویل این ماشین پرنده نیز سال آینده اعلام شده است.

شرکت سازنده این خودروی پرنده یک شرکت استارتاپی موسوم به ترافیوجیا ( Terrafugia)  است که زیر نظر شرکت خودروسازی ولوو (Volvo) فعالیت می‌کند. این خودرو می‌تواند تا ارتفاع ۶۴۰ کیلومتری اوج بگیرد و تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت نیز سرعت خود را افزایش دهد. قیمت خودرو هنوز تعیین نشده اما تخمین زده شده که بیش از ۳۰۰ هزار یورو باشد، فروش اولیه آن از ماه اکتبر آغاز خواهد شد.

بنا بر اعلام شرکت سازنده، در آخرین تغییراتی که روی این خودروی پرنده صورت گرفته است، یک موتور برقی دوگانه به آن افزوده شد، صندلی‌ها بهبود یافتند و فضای صندوق خودرو نیز افزوده شد. کمربندهای ایمنی و کیسه‌های هوا نیز عملکرد بهتری یافتند.

TF-X اولین خودروی پرنده‌ای که از ماه آینده فروخته می‌رسد

دوربین‌های خودرو می‌توانند پشت این وسیله نقلیه را نظاره‌گر باشند. این خودرو که TF-X نام دارد، در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط اداره هوانوردی فدرال به ثبت رسیده است.

گفتنی است صاحبان TF-X باید یک گواهی‌نامه خلبانی برای راندن این خودرو داشته‌باشند. شرک ترافیوجیا معتقد است خودروی ساخت آن‌ها در فرودگاه‌های کوچک و برای استفاده خلبانان بسیار مناسب است. TF-X هزار و ۳۰۰ پوند وزن دارد.

بیشتر بخوانید: رونمایی از خودروی پرنده شرکت ورتیکال ایرواسپیس

این خودرو به کاربر امکان وارد کردن مقصد مطلوب پیش از اوج‌گیری را می‌دهد و سپس خودروی خود را به پرواز در می‌آورد. این خودرو دارای بال‌های تاشو بوده و موتورهای الکتریکی آن متصل به انتهای اتومبیل هستند. 

پرواز TF-X با رایانه نیز کنترل می‌شود و برای اوج‌گیری و فرود خودرو که به صورت عمودی است نیازی به فرودگاه نیست و خودرو می‌تواند در همه‌ جاده‌ها و بزرگراه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

امتیاز کاربران: 2 ( 1 رای)
منبع
dailymail
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن