خودرو

۳ نمونه از ارزشمند ترین خودرو های فراری در حراجی RM به فروش می رسند

منطقه مونتری (Monterey) در کالیفرنیا جایی است که در آن حراجی RM برگزار خواهد شد، این حراجی برای سه دستگاه فراری شامل: ۲۵۰ GT SWB Berlinetta Competizione , 250 MM Berlinetta و لافراری خواهد بود.

بدون شک با اختلاف با ارزش ترین نمونه در بین این سه خودرو, نمونه ۲۵۰ GT SWB خواهد بود. شماره شاسی ۲۱۶۳  یکی از ۴۶ خودرو با ویل بیس کوتاه تر است که از بدنه آلومینیمی طراحی شده توسط اساگلیتی که مخصوص مسابقات اتومبیلرانی بود بهره می برد. با استفاده از موتور۳ لیتری ۱۲ سیلندر, فراری ۲۵۰ GT SWB یکی از پر افتخار ترین خودرو های فراری در مسابقات مختلف است. این نمونه یک نسل قبل تر از ارزشمند ترین خودرو جهان یعنی ۲۵۰ GTO , معرفی شده است.

3 نمونه از ارزشمند ترین خودرو های فراری در حراجی RM به فروش می رسند

نکته جالب این است که هیچ مدرکی از حضور این خودرو در مسابقات اتومبیلرانی توسط حراجی RM منتشر نشده است. همین مسئله گواهی بر سالم ماندن بدنه این خودرو است زیرا بسیاری از نمونه های ۲۵۰ GT SWB در مسابقات اتومبیلرانی تصادف کردند. حراجی RM قیمتی بین ۹٫۵ تا ۱۳ میلیون دلار را برای این خودرو در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ خودروی الکتریکی پر فروش در بازار جهانی

دومین نمونه از این سه خودرو ارزشمند, فراری ۲۵۰ MM Berlinetta است. این خودرو با شماره شاسی ۰۳۴۴ MM یکی از ۱۸ خودرویی است که توسط پینین فارینا طراحی شده است. این خودرو در چند مسابقه مختلف از جمله گرند پری هلسینکی در سال ۱۹۵۴ ( و کسب مقام سومی) شرکت کرده است.

این خودرو چندین سال در آمریکا بوده است و پس از آن یک بازسازی سبک بر روی آن انجام گرفته است. قیمت پیش بینی شده توسط RM چیزی بین ۷٫۵ تا ۹ میلیون دلار است. اما سومین نمونه یک دستگاه فراری لافراری است. این خودرو از رنگ Rosso Corsa بهره می برد و نزدیک به ۵ هزار دلار آپشن اضافه در این نمونه وجود دارد. عدد کارکرد این خودرو هم تنها ۱۵۰ مایل است. لافراری از یک موتور ۶٫۳ لیتری ۱۲ سیلندر همراه با سیستم بازیابی انرژی KERS بهره می برد. قدرت این خودرو در مجموع ۹۵۰ اسب بخار است و ۰ تا ۱۰۰ این سوپر اسپرت ایتالیایی تنها در ۳ ثانیه پر می شود و سرعت نهایی ۲۱۷ مایل ( ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت) خواهد بود.

3 نمونه از ارزشمند ترین خودرو های فراری در حراجی RM به فروش می رسند

حراجی RM قیمتی بین ۳ تا ۴ میلیون دلار را برای این نمونه در نظر گرفته است. از فراری لافراری تنها ۴۹۹ دستگاه در دنیا ساخته شده است. شایان توجه است که تمام سود بدست آمده از فروش این خودرو برای حمایت از دانشجویان خلاق دانشگاه دیترویت صرف می شود.

 


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن