خودرو

۱۰ خودروی الکتریکی پر فروش در بازار جهانی

با توجه به پیشرفت روز افزون خودرو های هیبریدی و الکتریکی, تصمیم گرفتیم به بررسی ۱۰ خودروی الکتریکی پرفروش در بازار آمریکا بپردازیم. با توجه به اینکه برخی کمپانی آمار ماهانه از فروش خود منتشر نمی کنند, این اطلاعات بر اساس میزان فروش دوره ای سنجیده می شود.

۱۰٫ BMW i3

BMW i3

تا آخر ماه می, کمپانی ب ام و  ۲,۹۲۴ دستگاه از خودرو های i3 را در بازار آمریکا به فروش رسانده است. این خودرو ها شامل نمونه های  i3 BEV و Rex می شود. هم چنین ب ام و یک نمونه دیگر از خودروی الکتریکی i3 به نام i3 sport را هم به تازگی معرفی کرده است.

۹٫ Ford Fusion Energi

Ford Fusion Energi

کمپانی فورد هم توانسته است موفقیت های زیادی را در زمینه ساخت خودرو های هیبریدی و الکتریکی کسب کند. از نمونه فیوژن ۳,۶۹۸ دستگاه فروخته شده است که میزان فروش ماهیانه آنرا به  ۷۵۰تا۸۰۰  می رساند.

۸٫ Honda Clarity Plug-in Hybrid

Honda Clarity Plug-in Hybrid

هوندا اولین بار نمونه clarity را در سال ۲۰۱۷ روانه بازار کرد. از آن به بعد فروش این محصول هر ماه افزایش پیدا کرد به نحوی که در ماه می ۲۰۱۸ هوندا توانست ۱,۶۳۹ دستگاه از این محصول را به فروش برساند. تاکنون ۵,۲۲۵ هوندا clarity در آمریکا فروخته شده است.

۷٫ Nissan LEAF

Nissan LEAF

فروش محصول لیف توسط نیسان با اندکی تاخیر آغاز شد و اولین بار در ماه مارچ نیسان ۱۵۰۰ دستگاه از این نمونه را روانه بازار کرد. از آن به بعد فروش محصولات الکتریکی نیسان افزایش پیدا کرد و این کمپانی توانست  ۵,۲۹۲  دستگاه لیف در بازار آمریکا بفروشد.

۶٫ Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

کمپانی شورولت با معرفی نمونه ولت, مدتی بعد از معرفی ولت ev توانست با وجود رقیبان قدرتمندی همچون هوندا و تویوتا, سهمی از بازار را از آن خود کند. شورولت موفق به فروش ۶,۴۷۸ ولت در آمریکا شد.

۵٫ Chevrolet Bolt EV

Chevrolet Bolt EV

گزارش ها حاکی از آن است که فروش نمونه الکتریکی ولت اخیرا کاهش یافته است. اخیرا با تغییر در ساختار, این نمونه فراز و فرود های زیادی را تجربه کرده است. با این وجود ۶,۷۷۵  دستگاه شورولت ولت ev در بازار فروخته شده است.

۴٫ Tesla Model X

با وجود اینکه کمپانی تسلا تعداد کمتری مدل x نسبت به مدل s تولید کرده است و قیمت بیشتری هم نسبت به سایر رقبا دارد, اما تسلا موفق شده است  ۶,۹۷۵ نمونه از این suv را به فروش برساند.

۳٫ Tesla Model S

Tesla Model S

در جایگاه سوم پرفروش ترین خودرو های الکتریکی بازار تسلا مدل s قرار گرفته است. با توجه به اطلاعات فروش سال های گذشته, تسلا مدل s در سال های ۲۰۱۵ , ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ پر فروش ترین خودروی PHEV در بازار آمریکا بوده است. اکنون با توجه به معرفی نمونه محبوب مدل ۳ توسط تسلا, فروش این نمونه کمی افت کرده است اما با این وجود تسلا ۸,۰۷۰ مدل از این خودرو را فروخته است.

۲٫ Toyota Prius Prime

Toyota Prius Prime

یکی از خودرو های پلاگین هیبرید موفق سال های اخیر که توانسته سهم زیادی از بازار را از آن خود کندتویوتا پریوس پرایم است. این خودرو که بین ایرانیان نیز شناخته شده است موفق به فروش ۱۲,۰۱۸ دستگاه پریوس تا به اینجا در سال ۲۰۱۸ شده است.

۱٫ Tesla Model 3

Tesla Model 3

سرانجام می رسیم به رتبه یک خودرو های الکتریکی پر فروش. تسلا مدل ۳ که با معرفی در سال ۲۰۱۸ توانست سهم قابل توجهی از بازار را از آن خود کند. کمپانی تسلا توانسته است تعداد ۱۸,۳۰۵ دستگاه از خودروی مدل ۳ را تا ماه می بفروشد. پیش بینی می شود تا آخر سال ۲۰۱۸ تسلا مدل ۳ موفق به کسب رکورد جدیدی در فروش خودروهای الکتریکی شود.

 

 


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن