بررسی

مک لارن ۷۲۰S اسپایدر رقیب فراری Ferrari 488 خواهد بود

پس از تکمیل نهایی سری Senna در اوایل سال جاری مک لارن این بار از سری اسپایدر با خودروی ۷۲۰S سوپراسپرت رده پایین رونمایی کرد. در مقایسه با مجموعه ای از خودروهای مسابقه ای صفر تا صد این خودرو ۲٫۹ ثانیه است.

به گزارش رپیدمگ و به نقل از موتوروان، دلیل این سرعت بالا این است که مک لارن راهی برای محدود کردن وزن سقف خودرو به حدود ۴۹ کیلوگرم پیدا کرده است. به عبارت دیگر، وزن ۷۲۰S اسپایدر برابر با ۱۳۳۲ کیلوگرم است در حالیکه از رقیب خود Ferrari 488 حدود ۸۸ کیلوگرم سبکتر است.

رسیدن سرعت این خودرو به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت ۷٫۹ ثانیه طول می کشد در حالیکه از رقیب خود کندتر است. سرعت این خودرو با سقف به حداکثر ۳۴۱ کیلومتر در ساعت میرسد. سرعت آن با سقف جمع شده به ۳۲۵ کیلومتر می رسد که تقریبا برابر با رقیب ایتالیایی خود است.

مک لارن با توسعه یک سیستم سخت افزاری الکتریکی وزن خودرو را متعادل نگه میدارد. پنل سقف شیشه ای تنها ۱۱ ثانیه طول می کشد تا به پایین یا بالا برود، در نتیجه شش ثانیه از ۶۵۰S اسپایدر سریعتر است. مک لارن می گوید که صدای پس زمینه در داخل خودرو آهسته تر از داخل یک کتابخانه است.به لطف RHT هنگامی که سقف بسته شده داخل کابینبطور قابل توجهی ساکت تر از داخل ۶۵۰S است (بیشتر بخوانید: ۳ نمونه از ارزشمند ترین خودرو های فراری در حراجی RM به فروش می رسند).

با یک هزینه اضافی میتوان RHT لعابدار را با قاب فیبر کربن مجهز کرد تا نور بیشتری از طریق سقف بتابد. از آنجایی که شیشه از جنس الکتروکرومیک است راننده با یک دکمه راحتی قادر است رنگ شیشه را به شفاف تغییر دهد.

در قسمت موتور این خودرو از موتور V8 چهار لیتری با توربوی دوگانه بهره می برد که به آن قدرتی برابر با ۷۱۰ اسب بخار و ۷۷۰ نیوتن گشتاور از طریق یک گیبرکس ۷ دنده می دهد. همانند مدل کوپه مک لارن این خودرو را با ۲۲ رنگ متفاوت به فروش میرساند. گفتنی است که قیمت ۷۲۰S اسپایدر برابر با ۳۱۵۰۰۰ دلار است.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن