خودرو

پاگانی زوندا HP Barchetta گران ترین خودروی جدید در جهان خواهد بود

با این وجود که رکورد گران ترین خودرو جهان متعلق به فراری ۲۵۰ GTO با بیش از ۷۰ میلیون دلار قیمت است, اما به تازگی رکورد جدیدی در قیمت خودرو های جدید رقم خورده است.

به گزارش رپیدمگ و به نقل از جوان خودرو، اخیرا پاگانی زوندا HP Barchetta با ارزشی بیش از ۱۷٫۵ میلیون دلار به عنوان گران ترین خودروی جدید در جهان نام گرفته است.

از این خودرو با ارزش تنها ۳ نمونه در جهان تولید شده است که یکی از آنها متعلق به هوراچیو پاگانی, مالک کمپانی پاگانی است (کد HP در خودرو هم بیانگر نام Horacio Pagani است). دو دستگاه دیگر هم از قبل فروخته شده اند تا هیچ نمونه ای از گران ترین خودرو جهان برای فروش موجود نباشد. به گزارس سایت Top Gear این خودرو ۱۵ میلیون پوند قیمت خواهد داشت که معادل ۱۷٫۵ میلیون دلار خواهد بود.

پاگانی زوندا

این خودرو از تنها نمونه رولز رویس سوییپ تیل در جهان با ۱۳ میلیون دلار هم گران تر خواهد بود. این خودرو از یک موتور ۱۲ سیلندر ۷٫۳ لیتری با ۷۶۰ اسب بخار قدرت بهره می برد. قدرت موتور هم به گیربکس ۶ سرعته دستی منتقل می شود. طراحی بدنه خودرو هم منحصر به فرد است. در قسمت جلویی از یک شیشه جلو جدید استفاده شده است و بر روی سقف خودرو یک اسکوپ هوا قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ خودروی الکتریکی پر فروش در بازار جهانی

هم چنین بر روی چرخ عقب خودرو یک کاور نصفه قرار گرفته است تا گران ترین خودرو جهان طراحی منحصر به فردی داشته باشد. رینگ های ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب به همراه ترمز های ۶ پیستون در جلو و ۴ پیستون در عقب وظیفه چسباندن خودرو به زمین را بر عهده دارند.


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن