خودرو

وسیله نقلیه‌ای که سوخت آن فقط هوا است!

دانشجویان مصری، نوعی وسیله نقلیه طراحی کرده‌اند که سوخت آن، تنها با هوا تامین می‌شود.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از دیلی‌میل، گروهی از دانشجویان مصری، یک وسیله نقلیه تک‌نفره طراحی کرده‌اند که سوخت آن با هوا تامین می‌شود.این وسیله نقلیه که برای پروژه فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه حلوان (Helwan University) مصر طراحی شده، می‌تواند هزینه‌های انرژی را کاهش دهد و در گسترش استفاده از انرژی پاک موثر باشد.

به گفته سازندگان، این وسیله می‌تواند با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و پیش از نیاز به سوخت‌گیری مجدد با اکسیژن فشرده، قابلیت حرکت تا حدود ۳۰ کیلومتر را دارد اما آنها امیدوار هستند که سرعت نمونه‌های آینده این وسیله، نهایتا به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

بیشتر بخوانید: تولید سوخت از دی اکسیدکربن

وسیله نقلیه‌ای که سوخت آن فقط هوا است!

هزینه ساخت این وسیله تک‌نفره، ۱۰۰۰ دلار بوده است، محمود یاسر (Mahmoud Yasser)، از طراحان این پروژه می گوید: این وسیله، از نظر اجرایی، تقریبا هزینه‌ای نداشته است. برای سوخت آن، از اکسیژن فشرده استفاده شده؛ در نتیجه، هزینه‌ای برای سوخت پرداخت نمی‌شود و نیازی به خنک کردن آن وجود ندارد.

وسیله نقلیه‌ای که سوخت آن فقط هوا است!

در حال حاضر این گروه پژوهشی، برای تولید انبوه اختراع خود، نیازمند بودجه است. در صورت تایید و تولید این وسیله نقلیه، مصر می‌تواند اصلاحات عمیق اقتصادی از جمله کاهش هزینه انرژی را تجربه کند.

 

منبع

dailymail.co.uk

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن