خودرو

اسب رام نشدنی هنسی/ موستانگ GT با ۸۰۸ اسب بخار قدرت!

شرکت موستانگ به مناسبت ده هزارمین نمونه ساخته شده در این کمپانی, از فورد موستانگ کمیاب جدیدش با نام Heritage Edition رونمایی کرد.

اولین بار در سال ۱۹۹۱ بود که تیونر اهل تگزاس هنسی شروع به تقویت خودروهای آمریکایی کرد. از آن موقع تا به امروز این کمپانی بیش از ۶٫۵ میلیون اسب بخار از خودروهای مختلف بیرون کشیده است که به طور میانگین قدرت هر خودرو را به ۶۵۰ اسب بخار رسانده است! اکنون این کمپانی به مناسبت ده هزارمین نمونه ساخته شده, از فورد موستانگ کمیاب جدیدش با نام Heritage Edition رونمایی کرده است.

موستانگ GT با 808 اسب بخار قدرت!

کمپانی هنسی باهنرنمایی خود, اکنون قدرت این موستانگ را به ۸۰۸ اسب بخار و گشتاور آنرا به عدد وحشتناک ۹۱۸ نیوتن متر رسانده است. قدرت حاصل شده از موتور ۵ لیتری سوپرشارژ, اکنون ۰ تا ۹۶ کیلومتر این خودرو به ۳٫۳ ثانیه رسانده است. این یعنی اسب رام نشدنی هنسی قابلیت رقابت با تمام سوپر اسپرت های اروپایی را خواهد داشت. تایم ۴۰۰ متر این نمونه هم به ۱۰٫۷ ثانیه در سرعت ۲۱۲ کیلومتر بر ساعت می رسد. ماکسیمم سرعت موستانگ هنسی هم ۳۲۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود. در طراحی این خودرو از فورد جی تی Heritage Edition الهام گرفته شده است و از رنگ قرمز با خط سفید استفاده شده است.

موستانگ GT با 808 اسب بخار قدرت!

تنها ۱۹ نمونه از این خودرو ساخته خواهد شد و هر نمونه به صورت مخصوص از سریال نامبر داشبورد, پلاک موتور و امضای مخصوص جان هنسی بهره می برد. این نمونه تنها در آمریکا فروخته نخواهد شد و علاقه مندان در سراسر دنیا قادر خواهند بود برای خرید موستانگ هنسی اقدام کنند. اما تنها ۱۹ انسان خوش شانس قادر خواهند بود تا قبل از پایان تولید, این نمونه را خریداری کنند. موتور ۵ لیتری از یک سوپرشارژ بزرگتر بهره می برد. ارتفاع خودرو هم برای تولید نیروی جاذبه بیشتر پایین آمده است و رینگ های ۲۰ اینچی به همراه لاستیک های میشلن Pilot Sport Cup 2  زیر خودرو جا خوش کرده اند.

بیشتر بخوانید: فورد جی تی از هدف ساخت ۲۵۰ دستگاه در سال بازماند!

موستانگ GT با 808 اسب بخار قدرت!

علاوه بر این برای سبک کاری در قسمت هایی از بدنه از فیبر کربن استفاده شده است و سیستم اگزوز هم از جنس  stainless steel ساخته شده است. تمام ۱۹ نمونه این خودرو در مسافت ۳۲۲ کیلومتر تست خواهند شد و شامل گارانتی ۳ ساله  – ۳۶ هزار مایلی می شوند. هنسی اکنون فروش این خودرو را آغاز کرده است و قیمت پایه ای این خودرو تنها ۸۹,۹۵۰ دلار است!

 


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن