خودرو

لامبورگینی اونتادور SVJ رکورد شکست

در چند روز گذشته با منتشر شدن عکس هایی از مدل جدید لامبورگینی اونتادور به نام SVJ سر و صدای زیادی به پا شد. خودرویی که در زیر پوششی مخصوص پنهان شده بود تا تست های فنی لازم بر روی آن انجام شود. اما به تازگی خبری مبنی بر رکورد شکنی این خودرو در پیست نوربرگ رینگ منتشر شده است که نشان می دهد تلاش های مهندسین لامبورگینی جواب داده است.

لامبورگینی اونتادور

پیش از این رکورد پیست نوربرگ رینگ برای یک خودروی شهری با تیراژ بالا در دستان پورشه ۹۱۱ GT2 با تایم ۶:۴۷٫۳ بود. هم چنین سوپر اسپرت الکتریکی Nio EP9  با تیراژ محدود ۲۰ تایی هم با ثبت تایم ۶:۴۵٫۹ سریع ترین خودرو بود. اما اکنون کمپانی لامبورگینی موفق شده است با ارتقا دادن ایرودینامیک و قدرت اونتادور SVJ رکورد جدید ۶:۴۴٫۹۷ را ثبت کند. بدین ترتیب لامبورگینی اونتادور SVJ پرچم دار جدید پیست نوربرگ رینگ نام می گیرد.

لامبورگینی اونتادور

کمپانی لامبورگینی فعلا علاقه ای به انتشار اطلاعات فنی اونتادور SVJ ندارد. اما چیزی که واضح است استفاده لامبورگینی از جدیدترین سیستم ایرودینامیکی خود به نام  Aerodinamica Lamborghini Attiva یا ALA است. در این سیستم باد با توجه به سرعت حرکت خودرو در بدنه به حرکت در می آید تا نیروی جاذبه بیشتری تولید شود.

لامبورگینی اونتادور

هم چنین استفاده از قطعات سبک وزن در اونتادور SVJ نسبت وزن به اسب بخار را به عدد ۱٫۹۸ کیوگرم به ازای هر اسب بخار رسانده است. به این ترتیب وزن نمونه SVJ از نمونه قدیمی تر SV که ۱,۵۲۵ کیلوگرم وزن داشت کمتر خواهد بود.

در همین زمینه بخوانید: نسل آینده لامبورگینی اونتادور به سیستم هیبریدی مجهز می‌شود

استفاده از سیستم ایرودینامیکی ALA در SVJ نسبت نیروی جاذبه  ۲۰:۸۰ جلو به عقب در نمونه SV را به نسبت  ۴۳:۵۷رسانده است.

لامبورگینی اونتادور

هم چنین سیستم فرمان پذیری ۴ چرخ در این نمونه هم ارتقا پیدا کرده است تا چرخ های جلو و عقب در پیچ ها در یک جهت حرکت کنند. با اینکه هنوز اطلاعات موتور اونتادور توسط لامبورگینی به صورت رسمی منتشر نشده است اما در تست های انجام شده توسط مجله Top Gear اطلاعات دقیقی از موتور بدست آمده است. نمونه اونتادور SVJ با بهره گیری از موتور ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری ۷۶۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۱ پوند بر فوت گشتاور تولید می کند. این یعنی قدرت این نمونه ۲۰ اسب بخار و گشتاورش ۲۲ پوند بر فوت نسبت به نمونه SV افزایش پیدا کرده است.

 


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن