خودرو

فورد جی تی از هدف ساخت ۲۵۰ دستگاه در سال بازماند!

پس از معرفی نسل جدید فورد جی تی در سال ۲۰۱۶ , کمپانی فورد وعده داد که ۵۰۰ دستگاه از این نمونه را در عرض دو سال ( سالی ۲۵۰ نمونه) بسازد. پس از آن ساخت این نمونه دو سال دیگر هم تمدید شد تا در مجموع تعداد ۱۰۰۰ دستگاه از این خودرو ساخته شود. اما طبق گزارشات بدست آمده این کمپانی تاکنون موفق به ساخت ۲۵۰ دستگاه در سال نشده است.

فورد جی تی

طبق گزارشات بدست آمده, کمپانی فورد در سال اول تولید تنها ۱۳۸ دستگاه در سال از جی تی ساخته است. این در حالی است که به گفته مسئولین کمپانی دلیل قانع کننده ای برای این کسری وجود دارد. به گفته یکی از مسئولان کمپانی فورد: به علت تست های متعدد برای نمونه های شهری و مسابقه ای به علاوه محدودیت های موجود برای خریداران, پروسه ساخت جی تی به تعویق افتاده است.

بیشتر بخوانید: غول‌هایی با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار

فورد جی تی

از طرف دیگر کمپانی  Multimatic که به عنوان شریک کانادایی فورد در ساخت جی تی معرفی می شود, پیش از این در این مقیاس خودرویی نساخته است. از آنجایی که فورد جی تی یک سوپر اسپرت دست ساز است, شریک کانادایی قادر به ساخت یک دستگاه جی تی در روز نیست. اولین نمونه از جی تی در ماه دسامبر ۲۰۱۶ ساخته شد اما کمپانی Multimatic به علت محدودیت های موجود, تا اواسط سال ۲۰۱۷ موفق به ساخت یک دستگاه جی تی در روز نشده بود.

فورد جی تی

علاوه بر این مشکل تامین قطعات و رنگ کردن نمونه های مخصوص برای یادبود قهرمانی فورد جی تی در مسابقه لمانز ۲۰۱۶, در تاخیر عرضه جی تی به بازار نقش داشت. اما خبر خوب این است که برنامه ریزی فورد برای ساختن ۲۵۰ نمونه از جی تی طبق روال است و اگر این کمپانی تا سال بعد ۲۵۰ نمونه از این خودرو را بسازد در مجموع ۸۸۸ دستگاه از جی تی تولید کرده است.

فورد جی تی

اما اینطور به نظر می رسد که تولید جی تی یک سال دیگر هم تمدید شود تا کمپانی فورد بتواند ۱۰۰۰ نمونه وعده داده شده را بسازد.

 


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن