خودرو

فراری کمیاب GTZ 599 نیبو زاگاتو دارای برچسب قیمت هفت رقمی است

فراری برخی مدلهای بسیار زیبایی دارد که در طول سالهای گذسته آنها را تولید کرده و جزو پرچمداران آن به حساب میآیند. 

به گزارش رپیدمگ و به نقل از کارباز، به تازگی، این خودروساز مدل SP3JC را بر اساس F12 TDE برای یک مشتری بسیار ثروتمند عرضه کرد. اما در سال ۲۰۰۷، فراری با Zagato سازنده مشهور همکاری کرد تا نیبو زاگاتو ۵۹۹ (۵۹۹ GTZ Nibbio Zagato) را بسازد.

تنها ۹ نمونه از نیبو زاگاتو در سراسر جهان فروخته شد، که هشت مورد از آن از دنده نیمه اتوماتیک استفاده می کردند و فقط یکی از آنها دارای یک دنده شش سرعته دستی بود، اما اکنون این نمونه خاص به دنبال یافتن یک مالک جدید است (بیشتر بخوانید: ۳ نمونه از ارزشمند ترین خودرو های فراری در حراجی RM به فروش می رسند).

GTZ نیبو زاگاتو با استانداردهای ۵۹۹ GTB ساخته شده اما نسبت به همان خودرو یا سایر محصولات فراری کمی کوچکتر است. جلو پنجره آن مشبک است و ورودی هوا و چراغهای آن نیز دوباره سازی شده اند، اما تغییرات قابل توجهی در پشت آن وجود دارد. زاگاتو شکل سقف را تغییر داده و یک پنجره سفارشی نصب کرده که به صورت یکپارچه است. سقف جدید و پنجره های عقب برخلاف بقیه خودروهای سوپراسپرت فراری، که به رنگ آبی تیره هستند، به رنگ سفید هستند.

ساخت ۵۹۹ GTZ Nibbio بر اساس GTB 599 این امکان را داده که از موتور V12 شش لیتری استفاده کنند که به طور طبیعی ۶۱۲ اسب بخار قدرت و ۴۴۸ پوند گشتاور دارد. با خصوصیات توصیف شده جای تعجب بسیاری وجود دارد که با وجود اینکه این کیلومتر شمار این خودرو ۲۶۷۷۲ کیلومتر کار کرده قیمت آن در دبی هفت رقمی بوده و ۱۴۹۵۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن