خودرو

فراخوان فورد برای بررسی نقص فنی ۵۵۰ هزار خودرو

شرکت فورد برای بررسی یک نقص فنی در ۵۵۰ هزار خودروی خود فراخوان  داد. موضوعی که باعث خواهد شد طیف وسیعی از کاربران فورد ناچار به مراجعه به کارخانه فورد باشند.

این موضوع چندان دور از ذهن نیست که گاهی برخی از شرکت ها در حوزه تولید خودروهای خود با مشکلاتی مواجه می شوند، با این وجود اعلام فراخوان و درخواست بازگشت خودروها به کارخانه موضوعی است که می تواند درنوع خود ناراحت کننده باشد. شرکت خودروسازی فورد علام کرده است که تقریبا ۵۵۰ هزار نمونه از نمونه خودروهای این شرکت طی  سال های  ۲۰۱۳تا ۲۰۱۶ سدان فورد Fusion و بین  سال های  ۲۰۱۴تا ۲۰۱۳ Ford Escape SUV را پوشش می دهد.

بیشتر بدانید: آخرین قیمت خودروهای کره‌ای (تیر ۹۷)

اما مشکلی که باعث اعلام این فراخوان شده چیست؟ به نظر می رسد که این مشکل ناشی از انتقال های داخلی سوخت و موتور است.درواقع مشکل این است که   به جای آن  که کل انتقال از این طریق انجام شود،؛ تنها بخشی متصل به موتور است. به عنوان مثال، شما ممکن است ماشین را در حالت پارک قرار دهید، و داشبورد وضعیت پارک را نشان می دهد، اما ماشین هنوز هم در دنده قرار دارد.

بدیهی است که مسئله ایمنی در اینجا  مطرح می شود زیرا حرکت خودرو به شکل ناخواسته می تواند به ماشین  و سرنشینان آن آسیب برساند. گرچه خوشبختانه، فورد  تا کنون هیچ اطلاعیه ای از حوادث و یا جراحات مربوط به این مشکل دریافت نکرده است.

 


منبع

cnet.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن