خودرو

شورولت کوروت YENKO با ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت

در دهه ۶۰ میلادی بود که اولین بار نام Yenko بر سر زبان ها افتاد، نمایندگی خودرو های شورولت در پنسیلوانیا که متعلق به دان ینکو راننده مسابقات اتومبیلرانی بود. این نمایندگی با تقویت کامارو های فابریک و تبدیل کردن آنها به خودروهای قدرتمند مخصوص مسابقات درگ مشهور شد. اکنون یک نمایندگی دیگر برای یادبود خودروهای ینکو به سراغ شورولت کوروت رفته است.

شورولت کوروت YENKO با 1000 اسب بخار قدرت

در حالی که Yenko هیچ کامارویی را از سال ۲۰۱۰ تا به حال معرفی نکرده است, یک نمایندگی دیگر به سراغ شورولت کوروت رفته است و با نام Yenko این خودرو را تقویت کرده است. این خودرو تغییرات ظاهری و فنی زیادی را شامل می شود و به نوعی تا دندان مسلح شده است. این خودرو توسط تیم  Specialty Vehicle Engineering تقویت شده است. موتور فابریک ۶٫۲ لیتری LT4 کوروت ارتقا یافته است و با افزایش دادن میزان بور و استروک سیلندر اکنون به حجم ۶٫۸ لیتر رسیده است. از دیگر تغییرات فنی می توان به استفاده از میل لنگ فورج ۴۳۴۰ , شاتون های H-beam , پیستون فورج آلومینیمی, سر سیلندر های CNC شده و پیچ های ARP اشاره کرد. خریداران دو انتخاب برای سفارش دادن این نمونه پیش رو دارند.

شورولت کوروت YENKO با 1000 اسب بخار قدرت

اولی پکیج stage I با ۸۳۵ اسب بخار قدرت و دیگری پکیج کامل stage II با ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰  پوند بر فوت گشتاور. انتقال قدرت در شورولت کوروت Yenko بسته به سفارش مشتری به وسیله گیرباکس ۷ سرعته دستی با کلاچ جدید و یا گیرباکس اتوماتیک heavy-duty انجام می گیرد. برچسب های استفاده شده بر روی کاپوت, گلگیر عقب, سقف و صندوق عقب در رنگ های مختلفی شامل مشکی, سفید, نارنجی, نقره ای, زرد, خاکستری و آبی قابل سفارش است.

بیشتر بدانید: لامبورگینی هوراکان با بیش از ۸۵۰ اسب بخار قدرت

تنها ۲۵ نمونه از کوروت Yenko 1000 اسب بخاری ساخته خواهد شد. این خودرو با گارانتی ۳ سال ۶۰ هزار کیلومتری برای موتور, سوپرشارژ و سایر قطعات به فروش می رود. علاوه بر این برای گیربکس هم گارانتی یک ساله در نظر گرفته شده است. نمونه ۱۰۰۰ اسب بخاری stage II با گیرباکس دستی تنها ۶۸,۹۹۵  دلار قیمت دارد در حالی که قیمت همین نمونه با گیرباکس اتوماتیک ۷۷,۹۹۵ دلار خواهد بود.

 


منبع

javankhodro.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن