خودرو

شهر بدون امواج وایرلس

گرین بانک

در غرب ویرجینیا در ایالات متحده شهر کوچکی بنام گرین بانک وجود دارد که در آن هیچگونه امواج وایرلس و رادیویی وجود ندارد، از اینرو تلفن همراه و حتی اینترنت نیز پوشش ندارد. علت اینست که بزرگترین تلسکوپ رادیویی قابل هدایت جهان در این شهر قرار گرفته. این تلسکوپ به منظور رصد امواج کیهانی برای یافتن موجودات بیگانه ساخته شده.

به دلیل حساسیت بسیار آن بالای امواج وایرلس در کار تلسکوپ اختلال ایجاد می کند زیرا تلسکوپ امواج کیهانی بسیار ضعیف را ردیابی می کند. به همین علت تجهیزات بسیار پیشرفته ای وجود دارد که سیگنالهای مزاحم را حذف می کنند.

جدا از تلفنهای همراه اشیایی نظیر انواع مودمها، مانیتور کودک، مایکروویو، درهای ریموت دار و حتی ریموت خودرو نیز در آنجا کار نمی کنند. تلسکوپ بقدری حساس است که می تواند تغییرات الکتریکی به اندازه یک میلیاردم یک میلیاردم یک میلیون وات را که انرژی آن به اندازه افتادن دانه برف روی زمین است را شناسایی کند، به همین علت است که هرگونه دستگاه الکتریکی یا حتی جرقه شمع خودرو نیز در آن اختلال ایجاد می کند.

در ژانویه۲۰۱۸تلسکوپ یک کشف  بسیار مهم و هیجان انگیز انجام داد، تلسکوپ توانست ملکولهای آلی برپایه کربن را در فضای بین ستاره ای کشف کند. شناسایی این ملکولها دانشمندان را به یافتن موجودات زنده در فضا امیدوار می کند.

 

 


منبع

rapidwide.com

برچسب ها
بستن