بررسی

بی ام دبلیو از طرح مفهومی و محصور کننده Vision iNext رونمایی کرد

شرکت بیامدبلیو در نمایشگاه خودروی لس آنجلس از قالب مفهومی ویژن آی نکست (Vision iNext) خود رونمایی کرد. این خودرو با طرح نوآورانه الکتریکی و رانندگی آسان هم زمان می تواند مینیمالیستی و غول پیکر و بی نظیر باشد.

به گزارش رپیدمگ و به نقل از نیواطلس، Vision iNext برای اولین بار در ماه سپتامبر رونمایی شد. در آن زمان در نگاه اول آنرا عجیب و غریب و بصورت گوی بلوری توصیف کردیم. طراحی منحصر به فرد Vision iNext تنها نشان دهنده  تکنولوژی نیست، بلکه در مورد چگونگی ارتباط فناوری با افراد است. بی ام دبلیو از این خودرو به عنوان یک بوتیک متحرک بر روی چرخ یاد میکند (بیشتر بخوانید: Vision iNext طرح مفهومی و خیره کننده بی ام دبلیو). 

طراحی داخلی این خودرو بسیار ساده و تمیز است. سازندگان آلمانی اغلب با طرحهای ساده به طراحی داخلی خودرو اهمیت می دهند از اینرو Vision iNext نمونه ای از این رویکرد است. قطعات چوب و پلاستیک اغلب به گونه ای با پارچه پوشیده شده اند که انگار یکی هستند. رنگ کرمی گرم آن فضا را برای تمرکز محیا میکند. در حالی که تکنولوژی خودرو بسیار واضح است و تلاش می کند با فرم های طبیعی ترکیب شود (بیشتر بخوانید: عرضه دستیار شخصی هوش مصنوعی بی ام دبلیو از سال آینده).

فلسفه طراحی این خودرو در راستای انسان محور است. بیامدبلیو تلاش می کند که این فناوری را پنهان کند که به آن شای تک (Tech Shy) می گویند. به این صورت که اکثر صفحه ها و دکمه ها تا زمانی که مورد نیاز باشند در زیر پوشش های چوبی یا پارچه پنهان می شوند. بیامدبلیو اعلام کرده که از سال ۲۰۲۱ تولید آنرا در دیگولفینگ آلمان آغاز خواهد کرد.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن