خودرو

ربات‌ های کوچکی که با رطوبت کار می‌کند

روبات

محققان دانشگاه سئول ربات‌ های بسیار کوچکی ساخته اند که با جذب رطوبت محیط طراف خود، می‌تواند حرکاتی شبیه به یک کرم داشته و حرکت کنند. این ربات‌ها که Hygrobot نام گرفته‌اند، می‌توانند بخزند و به سمت عقب و جلو حرکت کنند. بر اساس نتایج منتشر شده از این مطالعات در نشریه‌ی Science Robotics ربات‌های کوچک ساخته شده می‌توانند برای ارسال دارو به مناطق مختلف بدن استفاده شوند.

در این مورد بخوانید: ساخت رباتی با بافت زنده

ایده‌ی ساخت این ربات‌ها از گیاهان گرفته شده است. گیاهان می‌توانند شکل و اندازه‌ی خود را با جذب آب داخل زمین یا هوا، تغییر دهند. برای مثال، درخت‌های کاج در روزهای بارانی بسته و در روزهای خشک، باز می‌شوند تا دانه‌های داخل خود را پخش کنند.

Hygrobot

البته ربات‌ها از نظر ساختار گیاهی نیستند و فقط رفتار گیاهان را شبیه‌سازی می‌کنند. این ربات‌ها می‌تونند ارزش بسیار بالایی داشته باشند، چون رطوبت منبعی کاملا طبیعی از انرژی برای فعالیت آن‌ها خواهد بود. برخلاف باتری‌ها، که نه تنها سمی هستند، بلکه می‌توانند منفجر شوند، رطوبت هیچ ضرری ندارد.

Hygrobots

محققان یک Hygrobot را برای آزمایش وارد بشقابی پر از باکتری کردند و با خیس کردن آن با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها، چگونگی حرکت آن را به نمایش گذاشتند. این ربات روی صفحه‌های پر از باکتری از خود ردپایی به جای می‌گذارد و باکتری‌ها را از بین می‌برد.


منبع

www.theverge.com

برچسب ها

همچنین ببینید

بستن
بستن