خودرو

دستگاه قندخون کاشتنی که تا ۹۰ روز نیاز به تعویض ندارد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دستگاه کنترل قندخون جدیدی را رونمایی کرده که با ارسال اطلاعات بیمار از یک حسگر کاشتنی به یک اپلیکیشن موبایل، این امکان را به وی می‌دهد که وضعیت جسمانی و سطح قندخون خود را در گوشی هوشمند خود مشاهده کند.

اگر این حسگر توسط یک پزشک متخصص در سطح بدن بیمار تعبیه شود، می‌تواند تا ۹۰ روز در بدن وی باقی ‌بماند. این در حالی است که نمونه‌های مشابه این دستگاه هر ۱۰ روز یک بار باید تعویض شوند. این دستگاه که قابل استفاده بیماران دیابتی و دارای قندخون بالا خواهد بود، می‌تواند مورد استفاده افراد ۱۸ سال به بالا قرار گیرد و این برای اولین بار است که یک دستگاه قندخون جدید به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می‌رسد.

حسگر قندخون

حسگر کاشتنی دستگاه

در این دستگاه، یک حسگر کوچک کاشتنی زیر پوست بیمار تعبیه می‌شود. پس از اینکه سنسور زیر پوست قرار داده شد، سطح قند خون به طور مداوم و تا مدت زمان ۹۰ روز، اندازه‌گیری می‌شود. گفتنی است که اطلاعات بیمار هر پنج دقیقه یک بار به موبایل وی ارسال می‌شود. این حسگر توسط ماده شیمیایی فلوئورسنت پوشش داده می‌شود و در هنگام مواجهه با قند خون، کمی روشن می‌شود.

متخصصان سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این دستگاه را توصیه کرده‌اند، زیرا مزایای متعددی برای استفاده از آن قائل شده‌اند.

 


منبع

behdasht.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن