خودرو

بلک فلای تا سال آینده عرضه می شود

لری پیچ بنیانگذار گوگل ماشین پرنده خود به نام بلک فلای را تا سال آینده به شکل رسمی وارد بازار خواهد کرد.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از سی نت، تا مدتی پیش ایده هواپیمای شخصی یک موضوع بسیار ایده آل و رویایی بود، اما اکنون به لطف طراحی ماشین های پرنده، این ایده نیز کم کم رنگ واقعیت به خود می گیرد.

گزارش های جدید حکایت از آن دارند که لری پیچ امیدوار است تا سال آینده نخستین نسخه ها از ماشین پرنده خود را روانه بازار کند. این وسیله نقلیه پرنده که با نام بلک فلای شناخته می شود نوعی وسیله حمل و نقل استاندارد است که به طور کامل برقی است.

بیشتر بخوانید: TF-X اولین خودروی پرنده‌ای که از ماه آینده فروخته می‌رسد

منبع تامین انرژی این خودرو باتری است و می توانند مانند یک ماشین الکترونیکی شارژ شود. افزون بر این ها لری پیچ مدعی است که بلک فلای قادر است به شکل مستقل و خودران نیز پرواز کند و البته بار اضافی نیز حمل می کند و از قدرت بالایی برخوردار است.

بلک فلای تا سال آینده عرضه می شود

نکته جالب در مورد بلک فلای این است که در رسته هواپیماهای فوق سبک دسته بندی می شود و در نتیجه کاربران می توانند بدون گواهینامه و مجوز خلبانی و تنها با گراندن یک دوره کوتاه آموزشی و مهارتی از آن استفاده کنند.

البته فعلا نمی توان روی بلک فلای برای پرواز به شهرهای شلوغ و مسافت های طولانی حساب باز کرد. این وسیله نقلیه همانند یک ماشین سنتی است که در مسیری مشخص و استاندارد حرکت می کند. ارتقاع پرواز این وسیله نقلیه تنها تا ۶٫۵ پا ارتفاع  است و ۲۵۰ پوند را در بر می گیرد.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
منبع
cnet
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن