خودرو

رونمایی از طرح مفهومی اولین ابرخودرو هندی

خودروسازی وزیرانی اتوموتیو در فستیوال سرعت گودوود ۲۰۱۸ یک کانسپت طراحی را به عنوان ابرخودرو برقی توربینی جدید خود معرفی کرده است. 
این خودرو که وزیرانی Shul_Inspire گرن توریزمو نامیده می شود با داده های خالق گرن توریزمو، کازونوری یاموچی (Kazunori Yamauchi) و تیم وی طراحی و ساخته شده است. در حالی که این خودرو فعلا تنها یک کانسپت است، وزیرانی امیدوار است که به تدریج این خودرو را به تولید برساند.

رونمایی از طرح مفهومی اولین ابرخودرو هندی

این خودرو از نیرومحرکه برقی توربینی جت بهره می برد که توربین آن به عنوان ژنراتوری برای باطری لیتیوم یونی سبک عمل می کند. وزیرانی اعلام کرده وجود توربین در این خودرو به آن ها اجازه داده تا از باطری کوچک تری استفاده کنند و در نتیجه کاهش وزن قابل توجهی ایجاد کنند. 
بدنه Shul از فیبر کربنی ساخته شده و توسط موسس این خودروساز، چانکی وزیرانی (Chunky Vazirani) طراحی شده است. وی از دانشگاه مرکز هنر طراحی در کالیفرنیا فارق التحصیل شده است و در سراسر دنیا در برندهایی همچون لند روور، ولوو، جگوار و رولز رویس به عنوان طراح کار کرده است. چانکی اعلام کرده که ابعاد این خودرو بازتابی از تکنولوژی زیر بدنه آن است و ظرفات خودروهای کلاسیک را نیز به همراه دارد.

رونمایی از طرح مفهومی اولین ابرخودرو هندی

شاید این محصول فعلا قابلیت فروش نداشته باشد اما وزیرانی با همکارانی قابل احترام در این پروژه همکاری کرده است. این خودروساز در ساخت این خودرو علاوه بر گرن توریزمو، از متخصصان مهندسی تیم فرمول یک Force India کمک گرفته است. 

رونمایی از طرح مفهومی اولین ابرخودرو هندی

ویجای مالیا (Vijay Mallya) مدیر تیم  اظهار داشت: مفتخرم که می بینم اولین ابرخودروی هندی معرفی شده است. منطقی است که ما با وزیرانی اتوموتیو همکاری کنیم تا در مورد طراحی ایرودینامیک مشورت داده و در این گام مهم صنعت مهندسی خودروی هند شریک باشیم. 
وزیرانی Shul کانسپت اکنون در فستیوال سرعت گودوود به نمایش در آمده است. هنوز مشخص نیست که این خودرو به تولید می رسد یا خیر اما به نظر می رسد وزیرانی در این مورد جدی است. باید امیدوار بود که این خودرو به یک خودروی حقیقی تبدیل شود.

 


منبع

car.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن